مستند «سفیر هدایت؛ حافظ اسرار» در ایام شهادت علی ابن موسی الرضا (ع) با پرداخت به زندگی آیت الله سید ابوالحسن حافظیان رضوی میهمان خانه های مردم می شود.

 

به گزارش حلقه وصل،  مستند «سفیر هدایت، حافظ اسرار» به کارگردانی رضا قربان‌نژاد که به تازگی مراحل ساخت خود را پشت سر گذاشته است از امروز دوشنبه ۸ آذرماه به مدت سه روز در ساعت ۱۶ از شبکه چهار سیما پخش می شود.

مستند «سفیر هدایت، حافظ اسرار» به زندگینامه علامه استاد سیدابوالحسن حافظیان در هندوستان، کشمیر، مشهد  می پردازد. این مستند در سه قسمت ۳۷ دقیقه‌ای در گروه اجتماعی شبکه چهار سیما تهیه و آماده پخش شده است.

رضا قربان‌نژاد کارگردان این مستند که قبلاً نیز در خصوص معرفی مشاهیر، اندیشمندان ومفاخر ایران مستندهای گوناگون ساخته است در خصوص این مستند گفته است: «در جهت آشنایی بیشتر جوانان و فرهیختگان کشور و فرهنگسازی منشی و رفتاری و الگوسازی؛ بهترین کار رسانه معرفی افراد بزرگان و مفاخر  ایرانی- اسلامی است. آنانی که رنج سفر را متحمل شده و برای معرفی اسلام راهی کشورهای گوناگون شده‌اند».

علامه حافظیان بیش از نیم قرن از عمر خود را در هند، پاکستان و به ویژه کشمیر گذراند و توانست به هویت بخشی به مسلمانان آن بلاد تلاشهای بسیاری را انجام دهد. اقبال لاهوری وامدار مراوده با ایشان بوده است و علامه عطاردی و علما بسیاری ایشان را می‌شناسند.

این عالم فرهیخته پس از سال‌ها خدمت در شبه قاره، با کمک مردم آن بلاد اقدام به ساخت ضریح معروف  شیروشکر بر روی مزار امام رضا (ع) نمود. وی سرانجام در جوار حرم رضوی فوت نمود و کنار رواق دارالسرور به خاک سپرده شد.

این مستند زوایای گسترده این شخصیت بزرگوار را از زبان بیش از ۱۸ عالم روایت کرده است. بی‌شک تاثیر و الگو پذیری از این شخصیت‌ها می‌تواند در شیوه زیست و زندگی ایرانی-اسلامی ما تاثیر بسیار بگذارد و جوانان ما با سرلوحه قرار دادن زندگی این عالمان می‌توانند در زندگی خود موفقیتهای بسیاری را به دست آورند.