برگزاری همایش بین المللی عرفان اسلامی و سلوک معنوی علامه سید ابوالحسن حافظیان (ره)

همایش بزرگ و بین المللی عرفان اسلامی و سلوک معنوی علامه سید ابوالحسن در دانشگاه جامعه ملیه اسلامیه هند از ۲۴،۲۵ و ۲۶ بهمن ماه در دهلی با حضور جمعی از اساتید دانشگاه‌های ایران، هند و کشمیر اشخاص برجسته هر دو کشور برگزار شد.

همایش بین المللی عرفان اسلامی و سلوک معنوی علامه سید ابوالحسن حافظیان (ره) در عصر روز شنبه ۲۴ بهمن ماه سال ۱۳۹۴ در دانشگاه جامعه ملیه اسلامیه هند برگزار شد.

مراسم افتاحیه در سالن دکتر انصاری ، ساعت ۱۶  به وقت محلی با قرائت آیاتی از کلام الله مجید و سخنرانی دکتر اقتدار محمد خان آغاز گشت.  مراسم در ادامه با سخنرانی خانم دکتر نجمه هبت الله ( وزیر محترم دولت مرکزی در امور اقلیت ها)، پرفسور اختر الواسع (ریاست محترم زبان اقلیت ها)، حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای مهدوی پور( نماینده ولی فقیه در شبه قاره هند)،  پرفسور طلعت احمد (رییس دانشگاه جامعه ملیه اسلامیه ) و خانم سیده فیروزه حافظیان ( مدیر عامل موسسه خاتون قلم و فرزند گرانقدر علامه حافظیان) برگزار شد. در این مراسم از کتاب حافظ اسرار نوشته سرکار خانم سیده فیروزه حافظیان که به زبان اردو ترجمه شده بود، مختصری از زندگی و آثار و برکات علامه حافظیان، مجموعه مقالات برتر و برگزیده همایش به زبان انگلیسی  رونمایی شد.

پژوهشگران در کمیسیون های ویژه همایش طی روز دوم، در دو سالن مجزا، به زبان‌های فارسی، اردو و انگلیسی به ریاست اساتید برجسته دو کشور ایران و هند به قرائت پژوهش‌ها و مقالات خود پرداختند که با حضور و استقبال بی نظیر دانشجویان کشورهای مختلف رو به رو شد.

مراسم اختتامیه عصر روز دوشنبه ۲۶ بهمن ماه با حضور و سخنرانی پرفسور محمد یونس( رییس دانشگاه مولانا محمد علی جوهر)، حجت الاسلام و المسلمین آقا شیخ حبیب الله احمدی ( فرزند گرانقدر آقا شیخ مجتبی قزوینی)، حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای صالح ( رییس جامعه المصطفی هند)، مولانا دکتر کلب صادق به پایان رسید.

سرکار خانم دکتر فاطمه طباطبایی ( عروس گرانقدر حضرت امام خمینی (ره)) به عنوان مهمان ویژه مراسم اختتامیه با موضوع عرفان اسلامی در نگاه امام خمینی (ره) ایراد سخنرانی کردند و کتاب ایشان با عنوان نامه‌های امام خمینی که به زبان اردو چاپ و منتشر شده بود، رونمایی شد.

پایان بخش این مراسم شرح مختصری از اثر ارزشمند علامه حافظیان « لوح محفوظ» بود که مولانا سید تقی حیدر نقوی به ارائه آن پرداخت.

در نشستی در پایان روز اختتامیه در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران، تمام اساتید و مهمانان بر این تصدیق داشتند که « همایش عرفان اسلامی و سلوک معنوی علامه حافظیان» بسیار پربار و پربرکت بود و طی چندین سال گذشته از همایش‌های برجسته و بسیار پر مخاطب در بین فرهیختگان بوده است.

در پایان، خانم فیروزه حافظیان مراتب سپاس و قدردانی خود را از دفتر نمایندگی ولی فقیه در شبه قاره هند، دانشگاه تهران، دانشگاه جامعه ملیه اسلامیه هندوستان، جامعه المصطفی، حوزه هنری، مرکز عرفان اسلامی و سایر کسانی که ما را در این امر مهم یاری کردند، اعلام می‌دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 8 = 15